Yes! De Nederlandse inflatie kwam in augustus voor de tweede maand achtereen onder de 3% uit. Nee, niet in de buurt van de 2% die de ECB nastreeft, maar kniesoor die daarop let.
Right. De prijsstijging in augustus was ‘gewoon’ weer meer dan je ontvangt op je spaarrekening bij de grootbanken. Daar krijg je welgeteld 1,0% tot 1,50% rente. Dat betekent dat je ‘gewoon’ weer koopkracht had ingeleverd. Slimmeriken die hun geld tegen een lekker hoge rente bij een vage bank hadden gestald, gingen er gemiddeld ook weer ‘gewoon’ op achteruit.
Zoals ik elke maand, zoals het hoort, verantwoording moet afleggen over het rendement van mijn beleggingsfonds, waar zijn al die ijverige bankmedewerkers die jou een mail sturen of opbellen (bestaat dat nog) met: ‘Sorry klant, het is deze maand wéér niet gelukt om de inflatie te verslaan.’